Co na Sbarvouven.cz najdete?

Seznámíme vás se vším, co potřebujete vědět o coming outu a LGBT+ světě. Můžete si přečíst články, anebo se rovnou obrátit na lidi, kteří si už coming outem prošli, ovlivnil jim život, nebo se jím zabývají ve své práci. Protože se homofobie a hlavně šikana zakládají mnohdy jen na neinformovanosti, dáváme příležitost všem, aby o LGBT+ zjistili něco víc.

Web sbarvouven.cz je snadnou cestou, jak poskytnout všem zájemcům bez rozdílu informace o coming outu a přímo je spojit s těmi, s nimiž si chtějí popovídat. Nabízíme bezpečné a vstřícné prostředí – především ti, kdo váhají.

Mezi mentory a mentorkami, jimž se můžete ozvat, najdete lesby, gaye, transgender osoby, psychology i příbuzné LGBT+ lidí. Web tedy není určen jenom gayům a lesbám, ale zkrátka všem.

Co na to patronka projektu?

Po Filipově smrti se na mě začala obracet spousta mladých lidí v podobné životní situaci, jako byl Filip. Mají obavy z coming outu, bojí se reakce rodiny i spolužáků. Přemýšlela jsem, jak takovým lidem pomoci. Myslím, že právě možnost sdílení a rozhovoru s někým, kdo prožíval to samé, je tou nejlepší možností. A právě to web S barvou ven nabízí,“ uvedla Ester Janečková.

Kontakt

Máte připomínky k webu? Chcete nás pochválit, nahlásit chybu, nebo třeba doporučit téma, kterému bychom se v našich článcích mohli více věnovat? Budeme rádi, když se s námi o názor podělíte.

Rádi byste o nás napsali článek? Zvažujete partnerství s naším projektem?

Napište nám na emailovou adresu oldrich.kundera@praguepride.com.

Kontakt pro média

Karolina Böhmová

karolina.bohmova@praguepride.cz

+420 736 539 091

Kdo vám sbarvouven.cz přináší?

Na projektu pracovali lidé z Prague Pride, nicméně obrovský dík patří všem, kdo se na webu podíleli sponzorsky. Svět nemusí být teplejší, stačí, když bude lepší. Projekt online chatu vám přinášejí:

Projekt Prevence homofobie a šikany mladých LGBT+ osob podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů. Program Dejme (že)nám šanci podporuje rovné příležitosti žen a mužů v pracovním i osobním životě a prevenci a pomoc obětem domácího násilí v České republice. Spravuje ho Nadace Open Society Fund Praha, která od roku 1992 rozvíjí hodnoty otevřené společnosti a demokracie v České republice.