Co na Sbarvouven.cz najdete?

Seznámíme vás se vším, co potřebujete vědět o coming outu a LGBT světě. Můžete si přečíst články, anebo se rovnou obrátit na lidi, kteří si už coming outem prošli, ovlivnil jim život, nebo se jím zabývají ve své práci. Protože se homofobie a hlavně šikana zakládají mnohdy jen na neinformovanosti, dáváme příležitost všem, aby o LGBT zjistili něco víc.

Web sbarvouven.cz je snadnou cestou, jak poskytnout všem zájemcům bez rozdílu informace o coming outu a přímo je spojit s těmi, s nimiž si chtějí popovídat. Nabízíme bezpečné a vstřícné prostředí – především ti, kdo váhají.

Mezi mentory a mentorkami, jimž se můžete ozvat, najdete lesby, gaye, transgender osoby, psychology i příbuzné LGBT lidí. Web tedy není určen jenom gayům a lesbám, ale zkrátka všem.

Co na to patronka projektu?

Po Filipově smrti se na mě začala obracet spousta mladých lidí v podobné životní situaci, jako byl Filip. Mají obavy z coming outu, bojí se reakce rodiny i spolužáků. Přemýšlela jsem, jak takovým lidem pomoci. Myslím, že právě možnost sdílení a rozhovoru s někým, kdo prožíval to samé, je tou nejlepší možností. A právě to web S barvou ven nabízí,“ uvedla Ester Janečková.

Kontakt

Máte připomínky k webu? Chcete nás pochválit, nahlásit chybu, nebo třeba doporučit téma, kterému bychom se v našich článcích mohli více věnovat? Budeme rádi, když se s námi o názor podělíte.

Rádi byste o nás napsali článek? Zvažujete partnerství s naším projektem?

Napište nám na emailovou adresu oldrich.kundera@praguepride.com.

Kontakt pro média

 

PR manažer – Daniel Zikmund – daniel.zikmund@praguepride.com, +420 774 084 397.

Kdo vám sbarvouven.cz přináší?

Na projektu pracovali lidé z Prague Pride, nicméně obrovský dík patří všem, kdo se na webu podíleli sponzorsky. Svět nemusí být teplejší, stačí, když bude lepší. Projekt online chatu vám přinášejí:

Projekt Prevence homofobie a šikany mladých LGBT osob podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů. Program Dejme (že)nám šanci podporuje rovné příležitosti žen a mužů v pracovním i osobním životě a prevenci a pomoc obětem domácího násilí v České republice. Spravuje ho Nadace Open Society Fund Praha, která od roku 1992 rozvíjí hodnoty otevřené společnosti a demokracie v České republice.