Pansexuálka Virgo: Důležité je pro mě jen to, jaký je člověk uvnitř

Lesba, gay, heterosexuál, bisexuál… O sexuálních orientacích a různých identitách se konečně začíná mluvit, a s tím jdou ruku v ruce i nové termíny. Jedním z nich je pansexualita. Co vlastně tento pojem označuje, jsme se zeptali pansexuálky s přezdívkou Virgo (24). Žije v severních Čechách se svou kočkou, ve volném čase ráda cestuje a fotografuje. Hlavní podle ní je, aby člověk přijal sám sebe.

 

Homofobní útoky v policejních statistikách neexistují, na ulicích však ano

Jakub se s Evou poprvé potkal v září 2017, když mu u ní jejich společný kamarád zprostředkoval bydlení. Sešli se spolu v centru Brna a po předání prvního nájmu se rozhodli zajít na oběd. Téměř ihned si oba uvědomili, jak moc jsou si blízcí. Tento den si tedy budou navždy pamatovat jako počátek jejich přátelství. Hned za pár hodin však museli projít těžkou zkouškou – Jakuba po cestě z oběda surově napadl neznámý pachatel.

 

Jeden složitý coming out pohledem dcery i matky

„Co kdybych ti řekl, že jsem bisexuální? Vadilo by ti to?“ zeptal se Viki před čtyřmi lety její nejlepší kamarád.

„Ne. A tobě by to na mně vadilo?“ odpověděla opatrně.

„Ne.“

 

Poradna Sbarvouven.cz mi pomohla s coming outem, život se mi otočil o 360 stupňů

Rozhoupat se ke coming outu není jen tak. Bývá to často dlouhý proces doprovázený nekonečným zvažováním různých způsobů, jak jít s barvou ven. A je to ještě těžší, nemá-li člověk nikoho, s kým by svůj coming out mohl probrat, někoho, kdo by mu dokázal poskytnout aspoň pár cenných rad. Přesně v takové situaci se nalezl šestnáctiletý Honza z Kyjova, malého městečka na Moravě. Jak už to tak se spoustou problémů v dnešní době bývá, když vše ostatní selže, je tu internet – a na ten se také Honza obrátil. Online nakonec našel nejen podporu potřebnou ke coming outu, ale i svou první lásku.

 

Matěj Stropnický: Úspěchu Zelených jsem podřídil všechno, i svůj coming out

Zpráva o coming outu Matěje Stropnického proletěla médii těsně před říjnovými volbami do Sněmovny. A volební výsledky, z nichž zůstala část společnosti hodně rozpačitá, okamžitě tento politický coming out převálcovaly. S Matějem jsme se potkali ve chvíli, kdy stál na prahu nového života: po rezignaci z čela Zelených z důvodu volebního neúspěchu, po boku s přítelem, k němuž se náhle může přihlásit na veřejnosti, aniž by to vzbudilo senzaci. Jak chutná nově nabytá svoboda?

 

Když jste trans – kde se ptát a kde potkat lidi

Když jste trans, často musíte v životě překonávat mnoho problémů, o kterých během toho překonávání potřebujete s někým mluvit. Někdo se svěřuje nejlepší přítelkyni, někdo svému bráchovi, někdo terapeutce. Ať už je vaší osobní vrbou kdokoliv, může se vám stát, že některá témata prostě nechápe, ať se snaží sebevíc. A někdo z nás žádnou takovou vrbu ani nemá. Co s tím?