fbpx

Nevadí mi fungovat v mužské roli, pokud mám prostor být i sama sebou, říká Eliška

Pětačtyřicetiletá Eliška Elliadèh se živí jako psychoterapeutka. Kromě toho, že ji její nejbližší okolí zná jako ženu, má také avatara Michala, kterého posílá, aby za ni vystupoval na úřadech a podobných místech…

 

Po coming outu se velmi zlepšil můj vztah s rodiči. Nejvíc mi pomohla online poradna

Lukáš pochází z Proseče u Skutče a za necelý měsíc mu bude 19 let. Zhruba někdy ve 13 letech začal zjišťovat, že ho přitahují kluci…

 

I ta kočka zná svou přirozenost, vyčítala mi máma

Já jsem se do muže nikdy vyloženě nezamilovala. Myslela jsem si, že jsem citově oploštělá, že je nějaká chyba ve mně a že to prostě takhle v životě chodí. A to zamilování, opravdu to velký emotivní zamilování přišlo až se ženou, vzpomíná Barbora (41).

 

Dvě, nebo tři? Nebo snad 4, 8, 15, 16, 23, 42, či víc? Kolik vlastně existuje těch pohlaví?

Tentokrát se zaměříme na otázku, která, soudě podle komentářů na sociálních sítích, vrtá hlavou spoustě lidí a nenechá jim spát. Kolik vlastně existuje těch pohlaví?

 

„Lidé mě sexuálně nepřitahují.“ Kolem asexuality stále panuje hodně nejasností

Asexualita je jedna z méně známých a viditelných identit LGBT+, kolem níž i v rámci komunity stále ještě panuje hodně nejasností a nedorozumění.

 

Gender, transgender, cisgender – co to jsou zas za novoty?

Pojmy jako gender, transgender nebo cisgender člověk se v českém jazyce objevily poměrně nedávno a panuje kolem nich určité nepochopení založené na nejasném výkladu nebo nepřesných informacích objevujících se různě v médiích. Tento článek se tedy věnuje zejména stručnému popisu toho, co znamenají, co se k nim váže nebo co s nimi bývá spojováno.