Podpůrná skupina NAJDI SVOU BARVU

Řešíš coming out a máš spoustu otázek i obav? Vyhovovala by ti osobnější komunikace než online chat? Chceš zažít skupinu lidí, kteří prochází něčím podobným a s nimiž můžeš sdílet své pocity? 

Zveme tě do podpůrné skupiny „Najdi svou barvu‟, která poskytne bezpečný prostor gayům a lesbám, kteří řeší svůj coming out. Je jedno, jestli ho máš už za sebou, nebo se na něj teprve chystáš. Můžeš přijít sdílet myšlenky, pocity, zkušenosti. Můžeš klást otázky, nechat se inspirovat. S respektem, s podporou a bez jakéhokoliv nátlaku. Skupina je z právních důvodů určena pro všechny, kteří jsou starší patnácti let. Pokud je ti méně, neváhej a napiš nám do online chatu poradny.

Setkání budou probíhat 1× za měsíc od 18.00 do 20.00 v prostorách spolku Prague Pride. Aktuálně je kapacita setkání obsazena. Pokud máš zájem se zapojit do další skupiny, které se otevře v druhé polovině roku, vyplň přihlášku ZDE a my tě kontaktujeme, jakmile vypíšeme další termíny.

PO DVOUMĚSÍČNÍM ODMLČENÍM KVŮLI NAŘÍZENÍ VLÁDY, V KVĚTNU POKRAČUJEME DLE PŮVODNÍHO PLÁNU.

Kapacita podpůrné comingoutové skupiny je 12 osob. Účast je zdarma. Když budeš chodit pravidelně, bude to skvělé, není to ale závazné.

Skupina „Najdi svou barvu‟ je osvědčeným formátem, kterým v minulých letech prošly desítky spokojených účastníků a účastnic. Pod názvem „Hlava plná coming outu‟ byla skupina součástí programu festivalu Prague Pride.

Kdo tvoji skupinu povede

Mgr. Peter Porubský

Peter Porubský

Vystudoval psychologii a biologii na univerzitě ve slovenské Nitře, celý svůj profesní život věnuje oblasti psychologie, krizové pomoci, prevence a sociálních služeb. Má za sebou pětiletý psychoterapeutický výcvik. Působil jako vedoucí Kontaktního centra SANANIM zabývajícího se péčí o osoby ohrožené drogovou závislostí. V letech 2010 až 2018 pracoval jako vedoucí Linky bezpečí, kde je dnes na pozici lektora a konzultanta. V soukromé psychoterapeutické praxi pracuje s dospívajícími a dospělými klienty. Oslovují ho témata životních změn, sebepřijetí, coming outu, odlišností, závislostí a provázení náročným obdobím. I když se outoval v sedmnácti letech, i teď ve čtyřiceti znovu a znovu řeší svůj coming out v nových situacích.
Mgr. Lucie Bukovská

Lucie Bukovská

Vystudovala jednooborovou psychologii na Univerzitě Karlově a od té doby pracovala a nabírala zkušenosti s různorodými lidmi a jejich příběhy – od příjmových psychiatrických oddělení, přes krizová oddělení Střediska výchovné péče až po různé typy linek důvěry a vlastní praxi. V současné době působí jako hlavní psycholožka v Lince bezpečí, je konzultantkou Rodičovské linky a má svou praxi. Při práci využívá znalosti z psychoanalytického, systemického či biodynamického přístupu a v současné době klade důraz na celostní přístup (je frekventantkou výcviku Somatic experiencing). Má také  dovednosti a zkušenosti z práce s krizí a s traumatem. Ráda podporuje své klienty a klientky v hledání vlastní cesty i možností vztahování se ke světu, k druhým i k sobě samým.