Svépomocná skupina JSME V TOM SPOLU

Chceš si popovídat o tom, jak tvou orientaci a*nebo identitu přijímá rodina? Sdílet, jaké situace jako queer člověk zažíváš? Podělit se o svoje pocity? Ptát se nebo sdílet své zkušenosti s dalšími queer lidmi? Nebo se nechat inspirovat? Právě pro tebe tu je queer svépomocná skupina.

Zveme tě do podpůrné skupiny „Jsme v tom spolu”, která ti poskytne bezpečný prostor pro sdílení, respekt a otevřenost. Nabízíme ti vzájemnou podporu a možnost setkání s dalšími queer lidmi. Sdílením zkušeností budou provázet Marcela (psycholožka) a Adam (mentor).   

Podpůrná skupina má svá pravidla – ta budou vždy představena na začátku skupiny. Skupina je z právních důvodů určena pro všechny, kteří jsou starší patnácti let. Pokud je ti méně, neváhej a napiš nám do online chatu poradny

Setkání budou probíhat pravidelně 2x za měsíc, 1. a 3. středu v měsíci, od 18.30 do 20.00 v prostorách Komunitního centra Prague Pride, Železná 18. Začínáme vždy v 18:30, prosíme přijďte s lehkým předstihem. Skupina je otevřená a není potřeba se na ni předem hlásit.

Termíny setkání najdete zde.

Kdo tvoji skupinu povede

Adam Šindelář

Adam Šindelář

Už sedm let působí jako peer mentor v poradně Sbarvouven.cz. Několik let se věnoval také lektorování v projektu Mezipatra na školách. Sám je queer muž a prošel tranzicí. Má humanitní vzdělání a pedagogické minimum. V minulosti vedl také dětské tábory. Je přesvědčený, že k osobnímu rozvoji a štěstí nejen queer lidí vede cesta přes autenticitu, otevřenost a laskavost.
Marcela Macháčková

Marcela Macháčková

Věnuje se lektorování v oblasti sexuální orientace a genderové identity na ZŠ s SŠ v projektu Mezipatra na školách. Je absolventkou jednooborové psychologie na FF UPOL, a v současné době doktorandkou na PedF UK v oblasti komplexní sexuální výchovy. Dále se zabývá tématy duševního zdraví a v minulosti působila taktéž jako sociální pracovnice u Člověka v tísni.

Logo Active Citizens Fund