Rodičovská skupina

Dozvěděli jste se, že je vaše dítě gay, lesba či bisexuální? Není to pro vás snadné přijmout a hledáte způsob, jak se s tím vyrovnat, jak posílit vztah s vaším dítětem a jak ho podpořit?

Zveme vás do podpůrné skupiny určené rodičům LGBT+ dětí. Přijďte si o tom, co prožíváte, promluvit s dalšími lidmi v podobné situaci. Můžete se nechat inspirovat či dokonce objevit nové přístupy. Setkání povede psycholožka a psycholog, kteří mají bohatou zkušenost s prací s LGBT+ lidmi i jejich rodinami.

Klasickou podpůrná skupina je určena pro maximálně 12 osob, bude se scházet jednou měsíčně. Podrobnosti sdělíme přihlášeným na tomto odkazu.

Účast ve skupině bezplatná. Pravidelná účast není vyžadována, ale bude pro vás přínosná.

Rodiče a coming out:

Poslechněte si rozhovor novináře a mentora Adama s psycholožkou Irenou Smetáčkovou o tom, jak zvládnout coming out dítěte v psychické pohodě a ještě tím posílit vzájemný vztah.

Kdo skupinu povede

Irena Smetáčková

Irena Smetáčková

Vystudovala obor psychologie a pedagogiku a obor sociologie. Působila jako psycholožka v pedagogicko-psychologické poradně. Věnuje se dvěma oblastem – první se týká škol, učitelského stresu a komunikace ve výuce; druhá vývoje genderové identity a sexuální orientace u dětí a dospívajících. Před pěti lety se podílela na vzniku online poradny Sbarvouven.cz, kde do současnosti působí jako odborná garantka. S tématy LGBT+ coming outu se tedy setkává na denní bázi. Věří, že přijetím a sebepřijetím LGBT+ lidí všichni získáváme. V rodinách se může jednat o těžký okamžik – je to ale zároveň šance, aby se vztahy mezi rodiči a dětmi staly lepší.
Jana Soukupová

Jana Soukupová

Po vystudování sociální pedagogiky aktivně hledá další cesty k podpoře mladých lidí v náročných životních situacích. Je pedagožkou na základní škole, působila jako krizová interventka na Lince Bezpečí, která je určena dětem a mladistvým a kde se setkávala s širokou paletou klientů. Dále se věnuje individuálnímu koučinku, působí jako odborná garantka poradny Sbarvouven.cz. Jakožto matka queer syna vychází také z vlastní zkušenosti, kdy zjistila, že je důležitá podpora nejen lidí přímo procházejících procesem coming outu, ale také podpora jejich rodiny a blízkých, protože coming out je mnohem snažší, když probíhá v přívětivém prostředí.
Aleš Kabilka

Aleš Kabilka

Od mládí miluje cestování jak po světě, tak i vnitřním světě. Proto prošel různými studii, včetně psychologie na Univerzitě Karlově. Mnoho let pracoval v občanském sdružení Anima u Apolináře jako skupinový a individuální psychoterapeut (převážně s dětmi a dospívajícími). Do online poradny Sbarvouven.cz vstoupil krátce po jejím vzniku a jako odborný garant v ní působí dodnes. Věří v sílu slova a lásku.

Blog

Přečtěte si naše články s inspirativními příběhy LGBT+ lidí a jejich blízkých.
Jsou mezi nimi i bývalí klienti poradny.

Desatero pro zaskočeného rodiče

Desatero pro zaskočeného rodiče  

Jeden složitý coming out pohledem dcery i matky

Jeden složitý coming out pohledem dcery i matky  

Blesk.cz: Coming out je pro rodiče šok. „I oni potřebují čas,“ míní odborníci

Blesk.cz: Coming out je pro rodiče šok. „I oni potřebují čas,“ míní odborníci  

Více článků