Rodičovská skupina

Dozvěděli jste se, že je vaše dítě gay, lesba či bisexuální? Není to pro vás snadné přijmout a hledáte způsob, jak se s tím vyrovnat, jak posílit vztah s vaším dítětem a jak ho podpořit?

Zveme vás do podpůrné skupiny určené rodičům LGBT+ dětí. Přijďte si o tom, co prožíváte, promluvit s dalšími lidmi v podobné situaci. Můžete se nechat inspirovat či dokonce objevit nové přístupy. Setkání povede psycholožka a psycholog, kteří mají bohatou zkušenost s prací s LGBT+ lidmi i jejich rodinami.

Klasickou podpůrná skupina je určena pro maximálně 12 osob, bude se scházet jednou měsíčně. Podrobnosti sdělíme přihlášeným na tomto odkazu.

Aktuálně nám běží tři běhy rodičovské skupiny – jednu skupinu vede Irena Smetáčková a Jana Soukupová, druhou Jana Soukupová a Lea Roland a třetí, která je online, vede Irena Smetáčková a Aleš Kabilka. Po přihlášení na skupinu Vás kontaktuje některý z vedoucích skupin, dle aktuálně volných míst ve skupinách.

Účast ve skupině bezplatná. Pravidelná účast není vyžadována, ale bude pro vás přínosná.

Rodiče a coming out:

Poslechněte si rozhovor novináře a mentora Adama s psycholožkou Irenou Smetáčkovou o tom, jak zvládnout coming out dítěte v psychické pohodě a ještě tím posílit vzájemný vztah.

Kdo skupinu povede

Irena Smetáčková

Irena Smetáčková

Vystudovala obor psychologie a pedagogiku a obor sociologie. Působila jako psycholožka v pedagogicko-psychologické poradně. Věnuje se dvěma oblastem – první se týká škol, učitelského stresu a komunikace ve výuce; druhá vývoje genderové identity a sexuální orientace u dětí a dospívajících. Před pěti lety se podílela na vzniku online poradny Sbarvouven.cz, kde do současnosti působí jako odborná garantka. S tématy LGBT+ coming outu se tedy setkává na denní bázi. Věří, že přijetím a sebepřijetím LGBT+ lidí všichni získáváme. V rodinách se může jednat o těžký okamžik – je to ale zároveň šance, aby se vztahy mezi rodiči a dětmi staly lepší.
Jana Soukupová

Jana Soukupová

Po vystudování sociální pedagogiky aktivně hledá další cesty k podpoře mladých lidí v náročných životních situacích. Je pedagožkou na základní škole, působila jako krizová interventka na Lince Bezpečí, která je určena dětem a mladistvým a kde se setkávala s širokou paletou klientů. Dále se věnuje individuálnímu koučinku, působí jako odborná garantka poradny Sbarvouven.cz. Jakožto matka queer syna vychází také z vlastní zkušenosti, kdy zjistila, že je důležitá podpora nejen lidí přímo procházejících procesem coming outu, ale také podpora jejich rodiny a blízkých, protože coming out je mnohem snažší, když probíhá v přívětivém prostředí.
Aleš Kabilka

Aleš Kabilka

Od mládí miluje cestování jak po světě, tak i vnitřním světě. Proto prošel různými studii, včetně psychologie na Univerzitě Karlově. Mnoho let pracoval v občanském sdružení Anima u Apolináře jako skupinový a individuální psychoterapeut (převážně s dětmi a dospívajícími). Do online poradny Sbarvouven.cz vstoupil krátce po jejím vzniku a jako odborný garant v ní působí dodnes. Věří v sílu slova a lásku.
Lea Roland

Lea Roland

Vystudovala jednooborovou psychologii v Olomouci a Praze. Působila jako školní psycholožka na základní škole, kde pracovala s žáky všech věkových kategorií – od 1. do 9. třídy. Nyní pracuje na čtyřletém gymnáziu a má soukromé konzultace s mládeží. Ze své praxe i vlastní zkušenosti ví, kolik v životě jedince může změnit přístup a pomocná ruka přívětivého člověka.

Blog

Přečtěte si naše články s inspirativními příběhy LGBT+ lidí a jejich blízkých.
Jsou mezi nimi i bývalí klienti poradny.

Desatero pro zaskočeného rodiče

Desatero pro zaskočeného rodiče  

Jeden složitý coming out pohledem dcery i matky

Jeden složitý coming out pohledem dcery i matky  

Blesk.cz: Coming out je pro rodiče šok. „I oni potřebují čas,“ míní odborníci

Blesk.cz: Coming out je pro rodiče šok. „I oni potřebují čas,“ míní odborníci  

Více článků