fbpx

Rodičovská skupina

Dozvěděli jste se, že je vaše dítě gay, lesba či bisexuální? Není to pro vás snadné přijmout a hledáte způsob, jak se s tím vyrovnat, jak posílit vztah s vaším dítětem a jak ho podpořit?

Zveme vás do podpůrné skupiny určené rodičům LGBT+ dětí. Přijďte si o tom, co prožíváte, promluvit s dalšími lidmi v podobné situaci. Můžete se nechat inspirovat či dokonce objevit nové přístupy. Setkání povede psycholožka a psycholog, kteří mají bohatou zkušenost s prací s LGBT+ lidmi i jejich rodinami. Skupina je určena pro maximálně 12 osob a bude se scházet jednou měsíčně. 

AKTUÁLNĚ spouštíme přihlášení na další běh osobního setkání naší podpůrné skupiny. Následující termín je 29. 6., poté se budeme potkávat jednou měsíčně. Podrobnosti sdělíme přihlášeným po vyplnění dotazníku na tomto odkazu.

Účast ve skupině bezplatná. Pravidelná účast není vyžadována, ale bude pro vás přínosná.

Rodiče a coming out:

Poslechněte si rozhovor novináře a mentora Adama s psycholožkou Irenou Smetáčkovou o tom, jak zvládnout coming out dítěte v psychické pohodě a ještě tím posílit vzájemný vztah.

Kdo skupinu povede

Irena Smetáčková

Irena Smetáčková

Vystudovala obor psychologie a pedagogiku a obor sociologie. Působila jako psycholožka v pedagogicko-psychologické poradně. Věnuje se dvěma oblastem – první se týká škol, učitelského stresu a komunikace ve výuce; druhá vývoje genderové identity a sexuální orientace u dětí a dospívajících. Před pěti lety se podílela na vzniku online poradny Sbarvouven.cz, kde do současnosti působí jako odborná garantka. S tématy LGBT+ coming outu se tedy setkává na denní bázi. Věří, že přijetím a sebepřijetím LGBT+ lidí všichni získáváme. V rodinách se může jednat o těžký okamžik – je to ale zároveň šance, aby se vztahy mezi rodiči a dětmi staly lepší.
Aleš Kabilka

Aleš Kabilka

Od mládí miluje cestování jak po světě, tak i vnitřním světě. Proto prošel různými studii, včetně psychologie na Univerzitě Karlově. Mnoho let pracoval v občanském sdružení Anima u Apolináře jako skupinový a individuální psychoterapeut (převážně s dětmi a dospívajícími). Do online poradny Sbarvouven.cz vstoupil krátce po jejím vzniku a jako odborný garant v ní působí dodnes. Věří v sílu slova a lásku.