Rodičovská skupina

Dozvěděli jste se, že je vaše dítě gay, lesba či bisexuální? Není to pro vás snadné přijmout a hledáte způsob, jak se s tím vyrovnat, jak posílit vztah s vaším dítětem a jak ho podpořit?

Zveme vás do podpůrné skupiny určené rodičům LGBT+ dětí. Přijďte si o tom, co prožíváte, promluvit s dalšími lidmi v podobné situaci. Můžete se nechat inspirovat či dokonce objevit nové přístupy. Setkání povede psycholožka a psycholog, kteří mají bohatou zkušenost s prací s LGBT+ lidmi i jejich rodinami.

Podpůrná skupina je určena pro maximálně 12 osob. Bude se scházet jednou měsíčně.

AKTUÁLNĚ spouštíme přihlášení na podzimní běh – termíny setkání jsou 30. 9., 20. 10., 10. 11., 2. 12. Setkávat se budeme vždy v čase 18.00 zhruba na dvě hodiny.  Podrobnosti sdělíme přihlášeným na tomto odkazu.

Účast ve skupině bezplatná. Pravidelná účast není vyžadována, ale bude pro vás přínosná.

Rodiče a coming out:

Poslechněte si rozhovor novináře a mentora Adama s psycholožkou Irenou Smetáčkovou o tom, jak zvládnout coming out dítěte v psychické pohodě a ještě tím posílit vzájemný vztah.

 

 

Kdo skupinu povede

Irena Smetáčková

Irena Smetáčková

Vystudovala obor psychologie a pedagogiku a obor sociologie. Působila jako psycholožka v pedagogicko-psychologické poradně. Věnuje se dvěma oblastem – první se týká škol, učitelského stresu a komunikace ve výuce; druhá vývoje genderové identity a sexuální orientace u dětí a dospívajících. Před pěti lety se podílela na vzniku online poradny Sbarvouven.cz, kde do současnosti působí jako odborná garantka. S tématy LGBT+ coming outu se tedy setkává na denní bázi. Věří, že přijetím a sebepřijetím LGBT+ lidí všichni získáváme. V rodinách se může jednat o těžký okamžik – je to ale zároveň šance, aby se vztahy mezi rodiči a dětmi staly lepší.
Aleš Kabilka

Aleš Kabilka

Od mládí miluje cestování jak po světě, tak i vnitřním světě. Proto prošel různými studii, včetně psychologie na Univerzitě Karlově. Mnoho let pracoval v občanském sdružení Anima u Apolináře jako skupinový a individuální psychoterapeut (převážně s dětmi a dospívajícími). Do online poradny Sbarvouven.cz vstoupil krátce po jejím vzniku a jako odborný garant v ní působí dodnes. Věří v sílu slova a lásku.