Teenspace

Vítejte v teenspace, odpoledním programu v komunitním centru Prague Pride, který se bude konat dvakrát měsíčně pro vás, LGBTQIA+ mládež ve věku 13–21 let.

Setkání budou mít formu diskuse, přednášky, workshopu či tvůrčí dílny, vždy k nějakému danému tématu. Vždy je ale také čas na volnou zábavu a rozhodně budete mít příležitost poznávat nové přátele.

Program na září

středa 7. září: zahájení školního roku

Začíná nový školní rok a s ním se vrací Teenspace! Pojďme se po prázdninách zase sejít a propojit. Seznámíme se, zahrajeme si hry a povíme si i něco o tom, jak bude Teenspace v tomto roce fungovat.

The new school year is here and Teenspace is starting up again too! Let’s connect, play some games, get to know each other and talk a bit about how Teenspace will work this year.

pátek 23. září: Psychohygiena / Mental hygiene

Tématem setkání bude psychohygiena a sdílení. Posdílíme si zážitky z našich queer a trans životů a povíme si něco o tom, jak na sebepéči a na to, jak se udržet v psychické pohodě. Pojďme se na chvíli zastavit, oddechnout si, zamyslet se, co nám v životě pomáhá a posdílet své tipy s ostatními.

This week’s topic is mental hygiene and sharing. We will share experiences from our queer and trans lives and talk about self-care and how to maintain psychological wellbeing. We will stop for a minute to think about what helps us in day-to-day life and share our tips with others. školního roku pojmeme odlehčeně.

plánujeme halloweenský FILIP20

Na pátek 4. listopadu plánujeme dalšího Filipa20, tentokrát bude halloweenský. Více info později.

Příští termíny teenspace

5. října

21. října

2. listopadu

18. listopadu

7. prosince

21. prosince

Další info

Tato setkání jsou bez drog, alkoholu a kouření a jsou poskytována bezplatně.

Na každém setkání teenspace bude v případě potřeby možnost krátké individuální konzultace s dospělým na podporu duševního zdraví (15–20 minut). Pokud víš, že tuto konzultaci budeš potřebovat, přihlas se den předem na e-mailové adrese teenspaceprague@gmail.com.

Adresa: Komunitní centrum Prague Pride, Železná 18, Praha 1.

Pořádá Sbarvouven.cz a Queer & Trans Youth CZ.

Queer & Trans Youth buduje komunitu mezi mladými LGBTQIA+ lidmi ve věku 13-21 let už od roku 2016. Vytváříme bezpečný prostor přijetí a nabízíme řadu měsíčních společenských a podpůrných setkání osobně v Praze i online. Přidej se k nám, najdi si přátele a pomoz nám plánovat naše budoucí aktivity a události po celé republice!

Provoz skupiny spolufinancuje Avast Foundation.