Teenspace

Vítejte v teenspace, odpoledním programu, který se koná několikrát měsíčně pro vás, LGBTQIA+ mládež ve věku 13–21 let.

Co to je teenspace?

Je to prostor, kde se potkávají queer, trans, nebinární či gender questioning dospívající a mohou svoje témata sdílet, dovídat se více, seznamovat, ale hlavně být na chvíli v prostředí, kde nejsou menšinou, ale většinou. Na všech setkáních jsou přítomni dospělí – konkrétně Laura, Glynis nebo Tery, které mimo jiné působí v Queer & Trans Youth. Tato setkání jsou bez drog, alkoholu a kouření a jsou zdarma.

Kdy a jak to probíhá?

Každou první středu v měsíci a třetí pátek v měsíci mají setkání formu diskuse, přednášky, workshopu či tvůrčí dílny, vždy k nějakému danému tématu. Vždy je ale také čas na volnou zábavu a rozhodně budete mít příležitost poznávat nové přátele. Konkrétní témata vždy najdete v programu LGBT+ komunitního centra.

Každou druhou středu v měsíci věnujeme podpoře. Na tomto setkání se nebudeme věnovat žádnému konkrétnímu tématu, je to prostor určený ke sdílení, pokud tedy budete cítit, že potřebujete něco probrat, o něčem mluvit, otevřít nějaké své vlastní téma, zpracovat svůj smutek, vztek, frustraci nebo jiné emoce, můžete k tomu použít právě toto setkání. Stejně tak se můžeme sejít i jen tak pro pocit sdílení a vzájemné podpory a společný čas využít tak, jak se ten den budeme cítit, klidně i jen tak k zábavě!

Přijdou vám ty středy a pátky komplikované? V pohodě, prostě se koukněte na program komunitního centra a najdete tam vše.

Na každém setkání teenspace bude v případě potřeby možnost krátké individuální konzultace s dospělým na podporu duševního zdraví (15–20 minut). Pokud víš, že tuto konzultaci budeš potřebovat, přihlas se den předem na e-mailové adrese teenspaceprague@gmail.com.

Kde?

Setkáváme se v komunitním centru v Železné 18 na Praze 1. Místo je to snadno dostupné (metro A Staroměstská nebo Můstek a metro B Můstek) a bezpečné. Do domu vedou z ulice vrata a komunitní centrum sídlí v prvním patře. Na zvonku je Prague Pride, ale všechno se pozná i podle duhy a jednorožců. Nájemnictvo v domě nás má rádo a aby tomu tak zůstalo, snažíme se nehlučet na chodbě.

Adresa: Komunitní centrum Prague Pride, Železná 18, Praha 1.

Pořádá Sbarvouven.cz a Queer & Trans Youth CZ.

Queer & Trans Youth buduje komunitu mezi mladými LGBTQIA+ lidmi ve věku 13-21 let už od roku 2016. Vytváříme bezpečný prostor přijetí a nabízíme řadu měsíčních společenských a podpůrných setkání osobně v Praze i online. Přidej se k nám, najdi si přátele a pomoz nám plánovat naše budoucí aktivity a události po celé republice!

Provoz skupiny spolufinancuje Avast Foundation.

Logo Avast Foundation