Podpůrná skupina NAJDI SVOU BARVU PLZEŇ

Řešíš coming out a máš spoustu otázek i obav? Vyhovovala by ti osobnější komunikace než online chat? Chceš zažít skupinu lidí, kteří prochází něčím podobným a s nimiž můžeš sdílet své pocity?

Zveme tě do podpůrné skupiny „Najdi svou barvu‟, která poskytne bezpečný prostor lidem, kteří řeší svůj coming out. Je jedno, jestli ho máš už za sebou, nebo se na něj teprve chystáš. Můžeš přijít sdílet myšlenky, pocity, zkušenosti. Můžeš klást otázky, nechat se inspirovat. S respektem, s podporou a bez jakéhokoliv nátlaku. Skupina je z právních důvodů určena pro všechny, kteří jsou starší patnácti let. Pokud je ti méně, neváhej a napiš nám do online chatu poradny.

Setkání budou probíhat 1× za měsíc (vždy poslední pondělí) na adrese Zábělská 853/46, 312 00 Plzeň 4 – Doubravka, (zvonek „Všechno bude v pořádku“). Pokud se chceš účastnit, vyplň prosím přihlášku ZDE a my tě kontaktujeme, abychom ti o skupině řekli víc.

Kapacita podpůrné comingoutové skupiny je 12 osob. Účast je zdarma. Když budeš chodit pravidelně, bude to skvělé, není to ale závazné. Aktuálně vypsané termíny jsou 29. 7. a 26. 8. Začátek je vždy od 17.00. Podrobnosti sdělí vedoucí skupin po přihlášení na skupinu.

Skupina „Najdi svou barvu‟ je osvědčeným formátem, kterým v minulých letech prošly desítky spokojených účastníků a účastnic. Pod názvem „Hlava plná coming outu‟ byla skupina součástí programu festivalu Prague Pride.

Co jsou LGBT+ Podpůrné skupiny?

Poslechněte si rozhovor Petera Porubského v podcastu Gay Guys o tom, jak podpůrné skupiny fungují.

Kdo tvoji skupinu povede

Radka Výborná

Radka Výborná

Vystudovala bakalářskou jednooborovou psychologii a nyní studuje ve stejném navazujícím programu. Je frekventantkou psychoterapeutického výcviku, pod supervizí pracuje s klienty v rámci soukromé praxe. Při práci s klienty ráda objevuje sílu v originalitě a hledání vlastní jedinečné cesty životem. Kromě problematiky LGBT jsou jí blízká témata BDSM a etické nemonogamie. V rámci výzkumu se zaměřuje na problematiku stereotypů optikou sociální psychologie. Uvědomuje si důležitost role společnosti v našem vlastním nahlížení na sebe sama a procesu coming outu. Má osobní zkušenost s coming outem.
Patrik

Patrik Dráb

Mým posláním je měnit vnitřní zranění v něco hodnotného. Věřím, že existence každého má smysl a je na nás jej najít. V Čechách jsem vystudoval jsem psychologii, koučování, psychoterapii zaměřenou na řešení a hypnoterapii zaměřenou na řešení. Dál jsem studoval terapii u Stephena Gilligana, PhD. (USA), hypnoterapii u Roba McNeillyho (Austrálie), a seberozvojové techniky u prof. Bradforda Keeneyho, PhD. (USA).