Podpůrná skupina NAJDI SVOU BARVU OSTRAVA

Řešíš coming out a máš spoustu otázek i obav? Vyhovovala by ti osobnější komunikace než online chat? Chceš zažít skupinu lidí, kteří prochází něčím podobným a s nimiž můžeš sdílet své pocity?

Zveme tě do podpůrné skupiny „Najdi svou barvu‟, která poskytne bezpečný prostor lidem, kteří řeší svůj coming out. Je jedno, jestli ho máš už za sebou, nebo se na něj teprve chystáš. Můžeš přijít sdílet myšlenky, pocity, zkušenosti. Můžeš klást otázky, nechat se inspirovat. S respektem, s podporou a bez jakéhokoliv nátlaku. Skupina je z právních důvodů určena pro všechny, kteří jsou starší patnácti let. Pokud je ti méně, neváhej a napiš nám do online chatu poradny.

Setkání budou probíhat 1× za měsíc v terapeutické místnosti Institutu prevence, z.s. (číslo místnosti 44), v prostorách Ostravia, a.s. na adrese 28. října 2663/150, 702 00, Moravská Ostrava. Pokud se chceš účastnit, vyplň prosím přihlášku ZDE a my tě kontaktujeme, abychom ti o skupině řekli víc.

Kapacita podpůrné comingoutové skupiny je 12 osob. Účast je zdarma. Když budeš chodit pravidelně, bude to skvělé, není to ale závazné. Aktuálně vypsané termíny jsou 15. 2., 7. 3., 18. 4., 16. 5. a 13. 6. Začátek je vždy od 17.00. Podrobnosti sdělí vedoucí skupin po přihlášení na skupinu.

Skupina „Najdi svou barvu‟ je osvědčeným formátem, kterým v minulých letech prošly desítky spokojených účastníků a účastnic. Pod názvem „Hlava plná coming outu‟ byla skupina součástí programu festivalu Prague Pride.

Co jsou LGBT+ Podpůrné skupiny?

Poslechněte si rozhovor Petera Porubského v podcastu Gay Guys o tom, jak podpůrné skupiny fungují.

Kdo tvoji skupinu povede

Jenny Kaločová

Jenny Kaločová

Vystudovala psychologii v Brně. Absolvovala psychoterapeutický výcvik a neustále se v něčem vzdělává. Pracovala v Bílém kruhu bezpečí se zvlášť zranitelnými obětmi trestných činů, v DONA centru s obětmi domácího násilí, v Krizovém centru pro děti s dětmi a mladými lidmi i jejich rodiči v krizi. V současné době provozuje vlastní terapeutickou praxi. Byla svědkem coming outu několika lidí z nejbližšího okolí. Je zvědavá, pořád se na něco ptá a umí poslouchat. Zajímá ji rozvoj, růst, krize, ztráta a naděje. Má slabost pro život a všechno, co k němu patří.
Lukáš Grochal

Lukáš Grochal

Vystudoval Sociální pedagogiku a Výtvarnou výchovu na Ostravské univerzitě a absolvoval pětiletý sebezkušenostní výcvik C. R. Rogerse. Od počátku své kariéry se pohybuje v oblasti sociální prevence a vzdělávání. V současné době předsedá spolku Institut prevence, z.s., kde působí i jako terapeut pro děti a mladé lidi s projevy rizikového a kriminálního chování. Terapeuticky pracuje také s ohroženými rodinami, s rodinami v systému náhradní rodinné péče, s oběťmi trestných činů a domácího násilí a s žáky a studenty s poruchami a problémy chování jedné z ostravských škol. Kromě toho publikuje v časopisech, přednáší na konferencích a vyučuje na univerzitě. Nejvíce jej však naplňuje rodina. Společně s partnerem vychovávají dva syny, které mají v dlouhodobé pěstounské péči. Při práci s klientem se snaží zejména o vzájemnou důvěru, partnerský přístup a pocit bezpečí, a také o to, aby klient věděl, že na svá trápení nemusí být sám. Cení si pokory, přirozenosti a lidskosti.