Pomáhejte s námi mladým lidem přijmout sami sebe a ustát coming out

Od vzniku poradny v roce 2015 se na ni každý rok obrací více než 700 klientů*ek, se kterými si mentoři*rky vyměňují ročně okolo 9 tisíc zpráv. Každý rok v osmi z těchto konverzací řeší klienti*ky opravdu závažné situace – útěk z domova, sebepoškozování, deprese. Několik z nich dokonce uvažuje o sebevraždě. Tahle čísla jasně ukazují, že mladí LGBT+ lidé poradnu potřebují. Buďte jim společně s námi oporou a podpořte další fungování a rozvoj poradny sbarvouven.cz.

 

 

Podpořte nás přes Darujme.cz

Vybrat si můžete mezi pravidelným nebo jednorázovým darem v libovolné výši.

 

 

Pošlete dar přímo na účet

Platba jde na účet 2800413427 / 2010
s variabilním symbolem 722.

Do poznámky prosím uveďte váš e-mail.

 

Pomáhejte se Smart Bankou

Platbu můžete poslat jednoduše přes mobilní aplikaci.

Přijmout svoji orientaci či identitu nebývá jednoduché. K vnímání sebe sama přispívají navíc reakce okolí. Někdo nachází v rodině a přátelích potřebnou podporu. Ale jindy od nejbližších přichází nepochopení a odmítání. Na sociálních sítích a ve veřejném prostoru jsme navíc stále svědky*němi nenávistných projevů vůči LGBT+ lidem. Taková atmosféra může snadno podkopat sebevědomí a duševní pohodu mladých queer lidí. A právě proto je tu online poradna sbarvouven.cz.

Online poradna nabízí bezpečný prostor, kde si mohou klienti*ky popovídat s někým, kdo má s coming outem a sebepřijetím vlastní zkušenost. Mentoři a mentorky pomáhají najít odvahu v těžkém životním období a nabízí podporu mladým lidem i jejich blízkým. Přejeme si, aby nikdo nemusel žít v napětí, lhát a skrývat, kým opravdu je. Naopak společně nacházíme ztracené sebevědomí a životní jistotu. Buďte u toho s námi!

Jak využijeme Váš dar?

I díky Vaší podpoře se může projekt sbarvouven.cz dál rozrůstat. Kromě online poradny pořádáme podpůrné a svépomocné skupiny věnované coming outu a také podpůrnou skupinu pro rodiče LGBT+ dětí. 

Víme, že pro queer dospívající je hodně důležité najít bezpečný prostor, kde mohou být opravdu sami sebou a kde se mohou setkat se stejně starými lidmi, kteří to mají podobně. Proto každoročně pořádáme v Praze a Brně akci FILIP20, setkání queer mladých od 13 do 21 let.

Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Napište Lucii.

Co poradně vzkazují její dárci a dárkyně?


Já měl v životě štěstí na rodiče a okolí…Tak ať i ti méně šťastní dostanou svou oporu!
(Martin)


Děláte pro trans lidičky obrovský kus práce. Moc jste mi pomohli a stále mi pomáháte. Děkuji mockrát.
(Patricie)


Je fajn, co děláte. Držím palce, ať pomůžete mnoha mladým lidem najít spokojený život odpovídající 21. století.
(Josef)

Všem našim dárcům a dárkyním moc děkujeme za podporu!