Teensupport

Pravidelné podpůrné skupiny pro mladež 15-21 let

Je ti mezi 15–21 let a řešíš svou genderovou identitu nebo sexuální nebo romantickou orientaci? Nemáš s kým o  tom mluvit, nebo chceš chápat a sdílet svoje pocity a potřeby ohledně těch témat se skupinou podobných lidí?

Zveme tě na podpůrné skupiny teensupport pro LGBTQIA+ mládež 15-21 let. Nabízíme bezpečný, respektuplný prostor, kde se můžeme scházet a prozkoumat různá témata, které zažíváte. Spolu probereme způsoby, jak přijmout své emoce a pracovat s nimi, jak zvládat stres, úzkost, depresi, situace v rodině, coming out, jak najít cestu k lepší komunikaci ve vztazích, jak zvýšit sebevědomí a další.

Setkání budou probíhat druhou středu v měsíci od 16.00 do 17.30 v prostorách LGBTQ+ Komunitní centrum v Praze. Pokud máš zájem se zapojit vyplň přihlášku ZDE a my tě kontaktujeme.

Kapacita podpůrné skupiny je 12 osob. Účast je zdarma. Když budeš chodit pravidelně, bude to skvělé, není to ale závazné.

Skupiny vedou Glynis Hull-Rochelle a Laura Henderson.

Kdo tvoji skupinu povede

Glynis Hull-Rochelle

Glynis Hull-Rochelle

Glynis (USA) je dramaterapeutkou, s dalším vzděláním v somatických/tělesných modalitách pro léčení traumatu (ALIVE trauma counseling pro školy, NARM, Dance/Movement Therapy, Generative Somatics a v současné době Somatic Experiencing) a ještě Montessori pedagožkou. Glynis pracuje jako terapeutka a učitelka sociálně-emočionalnich dovednosti ve školách a má soukromou praxi s dospívajícími a dospělými. Je fascinována neurovědeckým výzkumem souvislostí mezi tělem, mozkem, myslí a chováním a tyto poznatky ovlivňují její život a práci. Glynis také vyučuje nový cirkus a baví jí chůze po laně, improvizační divadlo a zpívání v queer feministickém sboru.

Glynis si je hluboce vědoma vlivu sociálně-politických systémů na individuální a kolektivní duševní zdraví a je celoživotní aktivistkou. Mezi zdroje, které nás mohou podpořit v udržení emoční rovnováhy, důstojnosti a síly, patří příroda, fyzický pohyb a vytváření hudby, kreativní vyjádření, humor a hraní se a hlavně zkušenost komunity. Tyto zdroje pomohly Glynis, když se v 19 letech vyoutovala jako queer, a od té doby ji nikdy nezklamaly. Zprostředkovávat zážitky i prostory, při kterých mohou ostatní najít své zdroje a získat individuální i kolektivní sílu, je její vášní.

Laura Henderson

Laura Henderson

Laura (UK) Laura Henderson (UK) žije v Praze od 2003 a dokončila dva akreditované kurzy arteterapie a dramaterapie. Zaměřuje se na individuální a skupinové terapie pro transgender a nebinární dospívající a dospělé a LGBTQIA+ komunitu. Její dlouhá cesta k coming outu jako genderqueer lesba ji motivuje k podpoře mladých lidí na jejich vlastní cestě.

Laura se snaží napomoci klientům zažívat hlubší spojení se svým autentickým já, s ostatními a se světem. Práce s výtvarným uměním je holistická, v těle ukotvená zkušenost a poskytuje nám nový jazyk, s nímž můžeme zkoumat, pojmenovávat a vyjadřovat emoce, vyprávět příběhy, které se slovy špatně vyjadřují, nahlédnout na situace z nových úhlů pohledu a představovat si život, který chceme žít, a svět, který chceme tvořit.

V roce 2016, Glynis a Laura spolu založily*i Queer & Trans Youth, program na podporu LGBTQIA+ dospívajících. Dnes QTY má online server s 500 dospívajícími a nabízí měsíčně 10+ události pro teenagery online a naživo v Praze, Brně a jinde. Podílí, mimo jiné, na Filip20 od jeho začátku v roce 2019, a na teenspace setkani v pražském LGBTQ+ komunitnim centru.

Provoz skupiny spolufinancuje Avast Foundation.